Vasaras atpūtas pasākums Ķaukuļu gravā'2011

2011.gada 27.augustā Ķaukuļu gravā pulcējās Valmieras Kennelkluba biedri ar saviem ģimenes locekļiem un arī četrkājainajiem draugiem suņiem. Ķaukuļu gravā šī bija jau otrā kluba biedru tikšanās, ap Ziemassvētkiem tāda parasti notiek Valmieras pusē. - Klubā ir teju 100 biedru, pamatā no Vidzemes, un ikdienā viņiem neiznāk satikties un iepazīties. Šādi „tusiņi” ir noderīgi gan suņiem, gan to saimniekiem. Suns mācās kontaktēties ar nepazīstamiem sugasbrāļiem, tāpat saimnieki iegūst jaunu pieredzi un draugus, - uzskata L.Ķuze. Viņa uzsver, ka dzīvniekiem, īpaši sargsuņiem, jāmāca uzvedība, lai tie neapdraud ne savējos, ne svešos.

Ķaukuļu gravas līcītī varēja satikt cilvēkus no dažādiem Vidzemes novadiem. Sigita, Iveta un Edmunds bija atbraukuši no Madonas. – Suņa dēļ braucām, - viņi teica, norādot uz draudzīgo blondīni, 10 mēnešu jauno samojedu kucīti Semu. – Viņa mūs izvelk no mājām, esam daudz kur Latvijā bijuši izstādēs, un tā pamazām draugi sarodas gan viņai, gan mums, - stāstīja madonieši.

Savukārt, Aina, kas teicās esam suņa gans un barotāja (īpašnieks esot Ainis Kaliksons), labprāt izrādīja trīs Kaukāza aitu suņu kucēnus. Divus no viņiem vēl paturēšot paši, kaut pagalmā jau skraida trīs. – Dzīvojam lielceļa malā pie Bērzkroga Cēsu pusē, bet ar suņiem jūtos ļoti droši, - bilda runīgā Ainas kundze. – Mācāmies socializēties, lai neizaugam mežoņi, lai suņi izstādēs neuzvedas kā zvēruļi,- par piedalīšanās iemeslu pasākumā mīļi stāstīja sarunbiedre.

Vakara gaitā tika ievēlēta pavāre Valda ar saviem palīgiem Gunitu un Edmundu. Lielais paldies pavārītei un palīgiem, kā arī vācu suņu audzētavas „Lemiselburg” audzētavas īpašniecei Jolantai Bērziņai par sagatavotiem ingredientiem garšīgajai zupiņai.

Fotogrāfa pienākumi tika uzticēti Marendai Zapoļskai un Regīnai Tamanei. Kluba biedru mazos bērnus pieskatīja Rūta Spandega un viņas palīgi.

Ķaukuļu gravas saimniece Līga Spandega bija parūpējusies par sakārtotu vidi, atrakcijām, kā arī bija sagatavojusi materiālu atbraucējiem par slaveno Ķaukuļu gravu, kur savulaik uzturējusies Aspazija.

Atpūtas pasākumā Ilze Zvaigzne bija padomājusi par stafeti cilvēka un suņa tandēmam, kurā ceļmalas kokos vajadzēja atrast abiem tīkama lietas – piemēram, cīsiņus un konfektes. Mazuļu trasē barankas gan jau bija atraduši vietējie meža zvēri....Dažs no kluba biedriem kopā ar suni pārvarēja stafeti ne vienu reizi vien.

Īpaši interesanta bija Līgas Spandegas sagatavotā „Šķēršļu trase”, kur sunim kopā ar pavadoni vajadzēja izlīst čūskā cauri mietiņiem un riņķim, jāmet bļodā bumbiņa, pašam pavadonim jāpiepūš balons, kurš jāievieto aplī un pašam arī jācaurdur ar šautriņām. Viss, protams, tika fiksēts ar hronometra palīdzību. Rezultātā mums godalgotās vietas ieņēma Ingus ar vācu aitu suni Terru, Santa ar punduršpicu Sindi un Dana ar ņūfaundlendu Rikotu. Kā centīgākā šautriņu metēja tika atzīta Terēze, kura startēja kopā ar bavārieti Smoli. Nācās apbrīnot Sigitas un samojeda Semas pacietību šautriņu mešanā. Savukārt, ar pirmo šāvienu balonu caurdūra Laima Samule un Aina Bērziņa.

Notika vēl citas atrakcijas, arī fotogrāfiju konkurss „Es un mans suns”, kurā visas iesniegtās fotogrāfijas tika nodotas kluba biedru vērtēšanai. Konkursā pārliecinošu uzvaru ieguva Signe Ķuze. Atzinīgi tika novērtētas arī Silvijas Lapiņas iesniegtās fotogrāfijas, kur viņa ir redzama kopā ar savu mīluli rīzenšnauceru Fiko. Starp citu, viņam tika piešķirts tituls „Lielākais suns”.

Zīmējumu konkursā „Mans mīļais ķepainītis” tika iesniegti zīmējumi. Kluba biedru bērni bija pat nedaudz jāattur no zīmēšanas, jo darbiņi tapa visa vakara garumā. Pie balvām tika vismazākie bērni Terēze, Aleksa un Rūtiņa (lai nu pieaugušie mums piedod...).

Šķiet, visi klātesošie tika pie kādas nelielas balviņas, diploma vai garduma sunim, ko dāvāja dzīvnieku barības ražotāja „Mera Dog” vienīgais izplatītājs Latvijā SIA „Legund”, kuru pārstāvēja tā priekšsēdētāja Lelde Ošmucniece un Līga Bergmane.

Kopā mums - pussimtam biedru un divdesmit vienam sunim - darīšanu bija tik daudz, ka tikai lielā tumsiņā tapa pēdējā kopbilde.

Atpūtas pasākuma mirkļus tvēra fotogrāfe Marenda Zapoļska, laikraksta „Auseklis” redaktore Regīna Tamane un „Limbažu televīzijas” operators Juris Bebrišs. Sīkāk skatīt šeit:

URL: http://www.youtube.com/watch?v=6JEJEjlL-P0

URL: http://www.youtube.com/watch?v=eciNOpUsR3Q

URL: http://www.youtube.com/watch?v=1i2jdJt4wQA

Regīnas Tamanes bildes skatīt šeit:  http://www.cadebou.lv/ 

 

Paldies mums visiem par jauko pasākumu un uz tikšanos atkal!

 

Bildes no pasākuma - mūsu galerijā