Punduršpics/ Pomeranian

Punduršpics ir vismazākais špicu grupas pārstāvis. Punduršpics pieder primitīvo suņu šķirņu grupai. Špici tiek uzskatīti par senākajām, laika gaitā vismazāk pārveidotajām suņu šķirnēm.

Punduršpics, saukts arī par Pomerānijas špicu, augumā ir pats mazākais starp špiciem. Nedaudz lielāks ir vācu mazais špics – to augumā pārspēj vidējais špics, bet par vidējo špicu lielāks ir kēshunds jeb vilku špics. Šī pūkainīša apbrīnojamais skaistums savienojas ar asu prātu un bezgalīgu uzticību saimniekam. Neviens cilvēks, pat tāds, kuram suņi ir pilnīgi vienaldzīgi, nepaies garām punduršpicam bez mīļa smaida.

Špics ir ļoti efektīgs suns. Špici atšķiras ar brīnišķīgu apmatojumu, ko vertikāli ceļ augšā bagātīgā pavilna. Draiskais purniņš ar kustīgām, gudrām acīm un smaidīgu muti, noapaļotajām mazajām austiņām, kā arī uz muguras drosmīgi uzmestā, kuplā aste piešķir špicam pašapzinīgu izskatu. Špica pastāvīgā neuzticība pret visu nepazīstamo, kas saistīta ar tā bezkompromisu uzticību īpašniekam, kā arī vienaldzība pret klaiņošanu un čiepšanu, kopā ar modrību un uzmanību padara špicu par mājas un dvēseles favorītu kā nevienu citu suni. Izturība nelabvēlīgos laika apstākļos, spēcīgums un ilgais mūžs ir šķirnes izcilās īpašības. 

Špiciem mēdz būt dažāda apmatojuma krāsa: oranža (orange), oranži-sabuļa krāsa (orange-sable), krēmkrāsa (cream), krēmkrāsa-sabuļa (cream-sable), melna (black), melni-lāsumaina (black & tan), sarkana/ruda (red), rudi-sabuļa (red-sable), balta (white), brūna (brown) un divkrāsaina (parti color) (pie kuras pamatkrāsa ir balta, bet melniem, brūniem, pelēkiem vai oranžiem plankumiem jābūt vienmērīgi izkliedētiem pa visu ķermeni).

Špics ar savu iedzimto vēlmi izdabāt mīļotajam saimniekam ir audzināms bez lielām pūlēm un nevajadzīgas bardzības. Neskatoties uz tā krāšņo izskatu, špics nav prasīgs pret uzturēšanu un kopšanu. Punduršpici ir universāli kompanjoni: tie var nepagurstot spēlēties ar bērniem, bet ar vecākiem cilvēkiem stundām saglabāt mieru. Lielākajam vairumam špicu ir iedzimta vēlme atnest priekšmetus, tādēļ tie vienādi centīgi atnesīs gan speciāli aizmestu rotaļlietu, gan pazudušu atslēgu vai brilles. Pateicoties stiprajai nervu sistēmai un iedzimtajai attapībai, šis suns labi sadzīvos gan ar suņkopi-iesācēju, gan ar profesionāli, gan ar adžiliti sportistu.

Krāšņā āriene un piemīlīgais lapsiņas smaidiņš ir šīs šķirnes galvenais trumpis!

 

Greip Ginger Sindi Selva, dz. 21.03.2010., identifikācijas Nr. 939000010065506, Ciltsrakstu Nr. LV-23931/10, krāsa - sabuļa. Audzētājs - Inta Baumerta. Īpašnieks - Krūmiņa Santa, e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , mob.tel +37129959763.
 
Sasniegumi:
1) Nacionālā izstāde Limbaži 09.10.2010 - PP, LKUC
2) Baltic Winner 2010 RĪGA 30.10.2010  - PP, LKUC