Eirāzietis/ Eurasier

Eirāzietis ir jaunākā vācu suņu šķirne, un jau no sākuma tas mērķtiecīgi veidots kā ģimenes suns. Šķirne tika veidota 60. gados Vācija, pateicoties Jūlija Vipfela (Julius Wipfel) iniciatīvai. Šķirni FCI apstiprināja 1973.gadā  Mērķis bija izaudzēt vidēja lieluma, skaistu Eiropas špicu ar pievilcīgām krāsām un īpašu mentalitāti. Tas tika panākts, krustojot trīs šķirnes: Čau-Čau, Vilku špicu (Keshundu) un Samojedu. 

Eirāzietis ir harmoniski veidots, vidēja izmēra špicu tipa suns ar stāvām ausīm. Tam ir dažādas krāsas. Eirāziešiem ir bieza pavilna un vidēja garuma akotmati. Biezais kažoks padara tos izturīgus pret nelabvēlīgiem laika apstākļiem. Kažoks ir izturīgs pret netīrumiem, un tāpēc viegli kopjams. 

Eirāzietis ir pārliecināts individuālists, mierīgs un nosvērts. Eirāzietis mīl visu savu ģimeni un ir ļoti pieķēries tai. Viņš izturas pret bērniem laipni un ir laimīgs rotaļu biedrs, ja vien bērni viņu ciena kā suni un nelieto kā rotaļlietu. Viņš ir rezervēts ar svešiniekiem, tas nozīmē, ka viņš ir atturīgs un nekontaktējas uzreiz. Eirāzietis ir jauks pavadonis pastaigās, jo tam nav izteikta medību instinkta. Pateicoties tam, tas ir ideāls ģimenes suns un viņa mierīgā uzvedība labi iederas visās ikdienas situācijās. Tas ir piemērots kā pirmais suns ģimenē. Tomēr jums jābūt draudzīgam un noteiktam pret suni.

Eirāzietim nav lielas prasības pret savu īpašnieku, un tam pilnībā pietiek ar "normālu" ģimenes dzīvi, ar "normālu" nodarbinātību un ciešu kontaktu ar savu ģimeni. Ja jūs esat aktīva ģimene, eirāzietis pieņems to, vai, ja jūs esat klusāka ģimene, eirāzietis būs apmierināts arī ar to. Ikvienam, kurš visu dienu dodas prom no mājām un atstāj suni vienu, nevajadzētu turēt eirāzieti, jo tas neatbilst šīs šķirnes vajadzībām. 

Eirāzietim vissvarīgākais ir tas, ka drīkst būt kopā ar ģimeni, tad tas ir laimīgs. 
Dzīves ilgums 12-14 gadi.
Augums un svars: suns 23-32 kg 52-60 cm, kuce 18-26 kg 48-56 cm.