Angļu seters/ English Setter

Šķirnes ciltstēvs ir Eduards Laveraks, kurš šķirni cieša inbrīdinga rezultātā izveidoja 19.gs. Angļu setera dzīslās rit pointeru un dažādu šķirņu spanielu asinis, ļaujot suni izmantot daudzpusīgāk nekā pointerus. Mūsdienās vairums seteru tiek audzināti, pateicoties brīnišķīgajam izskatam, lai gan tas ir talantīgs mednieku palīgs, kas apveltīts ar augstām darba spējām. Angļu setera uzdevums – uzrādīt medniekam medījamo putnu pļavā vai purvā.

Angļu seteri ir skaisti, eleganti veidoti suņi, kas augumā sasniedz 68 cm. Pusgarajā, zīdainajā vilnā tumšie lāsumi saplūst ar balto pamatkrāsu, ausis parasti ir tumšāk krāsotas. Lai seters izskatītos labi, kažoks regulāri jāķemmē. Izstāžu dzīvnieki jākopj, apcērpot pārlieku garo apmatojumu.

Angļu seters apveltīts ar spilgti izteiktiem mednieka instinktiem, ar dzīvu temperamentu, tādēļ viņam nepieciešamas fiziskas nodarbības. Par mājas draugu šo šķirni var ieteikt vienīgi cilvēkiem, kas spēj nodrošināt tiem aktīvu dzīvesveidu, vislabāk medībās. Šie suņi ir maigi, jūtīgi, dzīvespriecīgi, draudzīgi, disciplinēti, taču enerģijas pilni. Viegli dresējami. Ļoti pieķeras savai ģimenei, nemīl vientulību. Ideāli piemērots suns gan medniekam, gan ģimenei ar bērniem.


LVJ CH, LV &EST CH, BALT CH, BALTW'01, LVW'03 CEDRIKS BRENDFLI ROYAL HUNTER, īpašniece Elita Lazdiņa.
1999.gada TOP suns 13.vieta un 2006.gada TOP veterāns 2.vieta.